Konkurs „Co IM w duszy gra?”,

Przez cały rok szkolny  uczniowie klas starszych mogli się mierzyć z pytaniami składającymi się na konkurs „Co IM w duszy gra?”, w którym  nieoficjalnym partnerem było Antyradio.

Zadania polegały na zidentyfikowaniu fragmentu tekstu polskiego utworu rockowego, podać tytuł, wykonawcę i tytuł płyty z którego pochodzi oraz zinterpretować tekst. Do konkursu przystąpiło tylko 6 osób: Dominika Mazur, Mateusz Moj, Emilia Włodarczyk, Martyna Namsler, Justyna Pałka i Wiktoria Czarnecka.

Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Czarnecka, drugie Justyna Pałka, a trzecie Dominika Mazur. Dziewczyny w nagrodę dostały płyty, głośniki JBL i koszulki Antyradia (sponsorem nagród było Antyradio), a także miały możliwość zobaczenia pracy radiowca od kuchni.

05.06.2019 r. udałyśmy się do katowickiego oddziału Antyradia. Wiktoria, Justyna i Dominika wysłuchały radiowych opowieści Michała Figaszewskiego, który pięknie opowiadał o pracy radiowca. Następnie profesjonalnie nagrały swój głos, pod czujnym uchem Wisławy Świątek (Szef Studia Katowice i Producent Reklam) i Tomasza Spalonego (Specjalista ds. Produkcji Reklam Studio Katowice). Tam też poznały warsztat tworzenia reklam radiowych. Następnie uczestniczyły  w audycji na żywo, którą prowadził Paweł Chowaniec, a na koniec poznały warsztat reportera radiowego dzięki  rozmowie z p. Katarzyna Kawką (Szef Działu Informacji – Dyrektor Informacji Meloradia i Antyradia).

Pełne wrażeń i prezentów wracałyśmy do Zabrza. Kolejna edycja konkursu w przyszłym roku, może warto?