Dzień Europy

22.03.2019 roku uczniowie naszej szkoły brali udział we wspólnej zabawie- w Dniu Europy. Do tej pory  Dzień Europejski co roku organizowano w byłym już Gimnazjum nr 25. Teraz wieloletnią tradycję przejęła  Szkoła Podstawowa . Impreza miała formę konkursu w którym zwycięska klasa wygrywa wspólne , klasowe wyjście na kręgle. Celem zabawy jest  poszerzenie i wymiana wiedzy na temat wybranych krajów europejskich, poznawanie podobieństw i różnic w kulturze, tradycjach i religiach, promowanie tolerancji wobec odmienności kulturowych, a także  rozwijanie wśród młodzieży wiedzy o różnorodności języków europejskich. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie gazetki tematycznej z informacjami o wylosowanym państwie, ciasta w kształcie flagi i zaprezentowanie stroju narodowego na lalce. Były również przepyszne, aromatyczne potrawy, ciasta, przekąski, oryginalne stroje i muzyka folklorystyczna. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania poziomie i zaprezentowały swoje państwo na tak wysokim poziomie, że jury będzie miało ciężki orzech do zgryzienia przy wyłanianiu zwycięzcy.

Organizatorzy:  p. Marta Śnieżek-Wieloch i p. Mira Michalska  pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie.