Projekt „Otwarty umysł”

Projekt „Otwarty Umysł”

W dniach od 18.03 do 02.04.19 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie „Otwarty umysł”.

Pierwszą część przygotowały i przeprowadziły Panie: Katarzyna Kuklewicz,  Agnieszka Pikul, Ewa Pucicka i Anna Olszewska. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach dotyczących niepełnosprawności ruchowej, obniżonych możliwości intelektualnych, zaburzeń słuchu i wzroku oraz autyzmu. Podczas zajęć poznawali te choroby i zaburzenia, ale także mogli, choć trochę, poczuć się jak osoba z pewnymi ograniczeniami. Zaś w klasach I – III wychowawczynie przygotowały i przeprowadziły zajęcia tematyczne dla naszych najmłodszych.

25.03 uczniowie starszych klas spotkali się z przedstawicielami aktorów teatru „TĘCZA” Jacekiem i Tomaszem, którzy dzielili się swoimi wieloletnimi doświadczeniami scenicznymi. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zobaczyć film pokazujący urywki spektakli teatrów osób niepełnosprawnych.  Spotkanie prowadził p. Wojciech Kotylak, zastępca kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Gliwicach.

Kolejnym punktem w projekcie było spotkanie z uczniami Zabrzańskiego Towarzystwa Rodziców,Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski. Chłopcy mieli okazję pobawić się na zajęciach sportowych, przygotowanych przez p. Krystynę Błaszczyk oraz Agnieszkę Stępniewską oraz na zajęciach plastycznych, przygotowanych przez p. Monikę Reese i Katarzynę Chmiel.

Z dobrych źródeł wiem, że na drugi dzień chłopcy chcieli być przywiezieni na zajęcia do naszej szkoły:).  Były też wyjścia do Teatru Nowego w Zabrzu na przedstawienie pt: „Morze ciche” w reżyserii Łukasza Zaleskiego, swoją drogą 01.04.19 r. przedstawienie to zdobyło „ZŁOTĄ MASKĘ”, gratulujemy i życzymy wielu takich sukcesów, a za gościnę i doznania artystyczne dziękujemy.

Posumowanie projektu, to 02.04.19 r., czyli Światowy Dzień Autyzmu. Przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko oraz podsumowaliśmy nasz „Otwarty Umysł” podczas apeli, na których zobaczyliśmy prace konkursowe naszych kolegów i koleżanek. I tu dziękujemy p. Monice Reese za przygotowanie konkursu plastycznego dla wszystkich uczniów naszej szkoły i p. Annie Romaniuk wraz z p. Agnieszką Dąbrowską za prezentacje przygotowane przez młodzież.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego jak przebiegły nasze dwa tygodnie z „Otwartym Umysłem”

DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!! I do przyszłego roku 😉