Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Szanowni Państwo,

zgodnie z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na korona wirusa, bardzo proszę, aby do szkoły nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci. Jeśli wrócili Państwo z dziećmi z terenów występowania koronawirusa i mają Państwo (lub dzieci) objawy grypopodobne, proszę bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną oraz zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Jeśli nie mieli Państwo (i dzieci) kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej – tel. 32 338 05 00 lub na infolinię Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/aktualnosci/nowy-koronawirus-sars-cov-2-zalecenia-2/